• 7.5 KVA JENERATÖR 220 V MARŞLI (BENZİNLİ)

7.5 KVA JENERATÖR 220 V MARŞLI (BENZİNLİ)

 • Ürün Kodu: pb7.5 KVA JENERATÖR
 • 7.650,00₺

garanti

7.5 kVA Jeneratör 220 V Marşlı Benzinli

Mobil Jenerator ile Kaynak makinası çalıştırabilirsiniz. Jeneratörümüz 220 V dir. 79,5 Kg Ağırlığa sahiptir. Yakıtı Uygundur. Marşlı olup tah ihtiyacınız olan özelliklere sahiptir.


Jenaratör Nedir ? Jeneratörü kısaca tanımlayacak olursak petrol ürünleri ile çalışan (Mazot, benzin ) ve mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren makinalardır.

Jeneratörler, elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde veya elektrik enerjisinin olmasına rağmen kesintilere karşı tedbir amacıyla kullanılmaktadır.

Farklı ihtiyaçlar için tasarlanan jeneratörler; Mobil yani taşınabilir jeneratör olabileceği gibi kabinli ve sabit bir alana montajı yapılabilen jeneratörler de bulunmaktadır. Yakıt tüketimlerine göre ise Dizel (Mazot) jeneratör ve Benzinli Jeneratör diye 2 ye ayrılır.

Jeneratör Fiyatları

Jeneratör Fiyatlarını belirleyen en önemli unsur jeneratörün ürettiği güç miktarıdır. Ayrıca jeneratörün yakıt tüketimi dizel veya benzinli olması fiyatını etkilemektedir. Jeneratör motorları da fiyatı belirleyen ana unsurlardandır.

Ayrıca yıllardır jeneratör piyasasında olan ve tanınmış isim yapmış daha da önemlisi gerek ürün kalitesi bakımından gerekse ürünleri için sunmuş olduğu servis garantisi bakımından kendini ispatlamış firmaların ürünleri daha yüksek maliyetlidir.


Genel İtibari ile Fiyat Listesi Güncel fiyat için teklif almayı unutmayın 

1 kVa Jeneratör Fiyatı: 460 Usd

3 kVa Jeneratör Fiyatı: 580 Usd

5 kVa Jeneratör Fiyatı: 790 Usd

7.5 kVa Jeneratör Fiyatı: 899 Usd

10 kVa Jeneratör Fiyatı: 1240 Usd

15 kVa Jeneratör Fiyatı: 1870 Usd

JENERATÖR OLUŞTURAN PARÇALAR NELERDİR ?
JENERATÖRÜN ANA PARÇALARI;

 • Motor (Rikardo, perkins vs)
 • Alternatör
 • Kontrol Panosu
 • Taşıyıcı Şase ve Yakıt Deposu
 • Radyatör

Diğer Jeneratör Parçaları;

 • Akü (Batarya)
 • Çıkış Şalter Panosu
 • Blok Suyu Isıtıcısı
 • Soğutma Fanı
 • Elektrikli Marş Motoru
 • Egzoz Susturucusu
 • Turbo Şarj
 • Anti-Vibrasyon Takozları
 • Kaldırma Mapası
 • Topraklama Noktası
 • Kuru Tip Ağır Hizmet Filtresi

DİZEL JENERATÖR FİYATLARI

Dizel Jeneratörler, moturun çalışması için gerekli yakıt tipi Dizel yani mazot olan jeneratörlerdir. Bu tip jeneratörler yakıt maliyeti nedeniyle benzinli jeneratörler ile kıyaslandığında daha maliyetlidir.

Jeneratör, Çeşitleri, Modelleri, dizel, benzinli, fiyatı, maliyeti, kurulumu, Kapalı Kabin 3 kva, 5 kva, 7,5 kva, 10 kva,15 kva, 20, 30, 50, 75, 100, 125, 150, 200,250, 400, 500 hakkındadır.

Jeneratörler
Elektriklerin kesilmesi halinde devreye giren ve kullanım alanında göre kimi zaman hayat kurtarıcı önemde olan jeneratörler, birçok farklı güç tipi ve çalışma modeliyle ihtiyacınıza yanıt vermektedir. Jeneratör günlük hayatta pek çok yerde kullanılan ve herhangi bir enerjiyi elektriğe dönüştürerek hayatımıza kolaylık katan bir cihazdır. Jeneratör yakıt tüketimi kullanım süresi, kullanılan alan ve jeneratörün türüne göre farklılık göstermektedir. Genellikle benzinli olarak kullanılan jeneratörlerin akülü modelleri de bulunmaktadır. Evler, ofisler, okullar, yurtlar, oteller, büyük işletmeler olmak üzere kesintisiz elektriğe ihtiyaç duyulan her yerde aydınlatma için jeneratör kullanılmaktadır.

Jeneratör Çeşitleri
Kesintisiz elektrik enerjisine ihtiyaç duyanlar ya da elektrik erişimi olmayanlar için tek doğru çözüm olan jeneratörler bir başka enerji biçimi elektrik enerjisine çeviren makineler grubundadırlar. Evlerde tercih edebileceğiniz ev tipi jeneratörler elektrik kesintilerinden mağdur olmanızın önüne geçer.

Jeneratör Markaları Nelerdir?
Jeneratör satın alma aşamasında farklı markalar tüketicilerin karşısına çıkacaktır. Öncelik ise markadan önce her zaman jeneratörün gücünde olmalıdır. Örneğin 3.5kva jeneratör ev ve enerji ihtiyacı az olan alanlarda verimli olacakken, daha büyük işletmeler için enerji üretimi yüksek jeneratör çeşitleri seçilmelidir.
Federal Power, Yamaha, Honda, Black&Decker, KL gibi markalar dilediğiniz jeneratörü bulabilmeniz için onlarca model ile karşınıza çıkacaktır. Bütün bu ve diğer markaların benzinli, dizel ve şarjlı jeneratör çeşitleri ile ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz.

Jeneratör Çeşitleri Nelerdir?
Jeneratör çeşitleri çoğunlukla kullandığı yakıt tipine göre ayrılır. Yoğun olarak ise benzin ve dizel yakıtla çalışan jeneratörler tercih edilir. Ayrıca çalışma prensibine ve kullanım yerine göre de jeneratör seçenekleri belirlenebilir. Yüksek ses istemeyenler sessiz jeneratör modellerine yönelerek tam kendilerine göre bir ürün bulabilirler.
Şarjlı jeneratör sistemleri de seçilebilecek ürünler arasındadır. Taşınabilir jeneratörler ise portatif olmaları bakımından büyük bir avantaj sağlar. Jeneratörlerden verimli kullanılmasının temellerinden birisi de gerektiği şekilde montajının yapılmasıdır. Uzun süre kullanılmayacağı dönemlerde ise içindeki yakıtın boşaltılması gerekir.

Jeneratör Seçimi Nasıl Yapılır?
Jeneratör seçimi kullanılan elektrikli aletlerin ihtiyacı olan gücün belirlenmesi ile yapılır. Ev ve iş yerleri için kullanılacak jeneratörler bu nedenle farklılık gösterir. Fazla enerjiye ihtiyaç duyulmayan alanlarda küçük jeneratör modelleri tercih edilebilir.
Fabrika, imalathane gibi makinelerin daha yoğun kullanıldığı alanlarda ise yüksek enerji üretebilen jeneratör çeşitleri daha uygun olacaktır. Kullanılan her elektrikli aksamın enerji tüketimi hesaplanarak bunları çalıştırabilecek jeneratörün üretmesi gereken güç belirlenir. Uygun olmayan jeneratörlerin kullanılması halinde istenen verim elde edilemez.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.