• Deprem Sensörü

Deprem Sensörü

  • Ürün Kodu: nfe
  • 4.620,00₺

garanti

Deprem Sensörü

Ülkemiz deprem bölgesinde olduğu için ve yakın zamanda yaşanılan doğal afetler nedeni ile yasal olarak bazı zorunlu tedbirler getirilmiştir. Deprem sensörü deprem anında birçok sistemi devre dışı bırakarak tehlikeyi en aza indirme görevi bulunmaktadır. Deprem sensörü ile tüm sistem devre dışı kalması büyük tehlikeleri ortadan kaldırması anlamına gelmektedir.
 
Mekanik deprem sensörü
Lcd göstergeli
Deprem tahrikli otomatik gaz ve enerji kesici sistemlerde kullanılır.

Deprem Sensörü Nedir

Beklenmedik zamanlarda yaşanan depremlerin meydana getireceği sorunları bir cihaz yardımıyla ciddi oranda azaltabilirsiniz. Elektromekanik deprem sensörleri birden yaşanan sorunlarda meydana gelebilecek tehlikeli sonuçlar tek bir araç yardımıyla yok ediyor. LCD ve LED göstergeli biçimde iki farklı modeli olan bu sensörler, deprem esnasında aynı zamanda birçok sorunu gidererek görevini yerine getiriyor. Örneğin deprem sırasında yaşadığınız binanın doğal gazını kesiyor ve gaz kaçağı ile patlama riskini önlüyor. Yani bir anlamda sensörler depremin doğrudan değil dolaylı biçimde yarattığı sorunları gidermede etkili oluyor. Elektrik, doğalgaz, jeneratörleri durdurarak olası bir yangın ve patlama riskini yok eder.

Depremde Doğalgaz Kesimi

Oluşan deprem sarsıntısında gaz kesme cihazı deprem hareketini algılar ve doğalgaz olan binaların kolon hatlarına monte edilen gaz kesme emniyet vanalarına sinyal gönderir ve otomatik olarak doğalgazı keser. Bu şekilde olası kaçakların önü de kesilmiş olur. Gaz kesme aleti, TSE formatına uygun biçimde üretilmiştir. Deprem sensörü bağlantısı yapılabilecek bu sistem sayesinde çok ciddi sorunların önü kesilmiş olur.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: Deprem Sensörü, ,